piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • La Biblioteca Municipală „E. Coșeriu” este deschisă expoziția „Să salvăm Planeta”

    //
    Categories

    În incinta Filialei nr. 1 a Bibliotecii Municipale „Eugeniu Coșeriu” din Bălți are loc expoziția lucrărilor elevilor Școlii de Arte pentru Copii, intitulată „Să salvăm Planeta”.

    Tinerii artiști au redat în mod creativ, talentat și expresiv frumusețea naturii și problemele de mediu. Fiecare lucrare reprezintă un îndemn de a proteja mediul înconjurător pentru a salva planeta.

    Lucrările expuse au fost realizate sub îndrumarea profesoarei Angela Alexeeva.

    Leave a Reply