piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Primăria Bălți a solicitat de la ÎM „Direcția de Troleibuze” analiza intervalelor de circulație a transportului public

    //
    Categories

    Viceprimarul V. Balan a solicitat administratorului Întreprinderii Municipale „Direcția de Troleibuze” să prezinte o analiză detaliată a intervalelor de timp dintre unitățile de transport public.

    Această cerință este motivată de numeroasele sesizări și plângeri primite de la locuitorii municipiului Bălți cu privire la nerespectarea orarului și timpul îndelungat de așteptare în stațiile de transport.

    În mod special, a fost evidențiată situația din stația situată în apropierea Spitalului clinic.

    Administrația ÎM „Direcția de Troleibuze” urmează să examineze obiecțiile cetățenilor și să prezinte primăriei un raport privind măsurile întreprinse pentru optimizarea graficului de circulație și îmbunătățirea calității serviciilor de transport de pasageri.

    Leave a Reply