ÎM „Direcția de troleibuze” informează locuitorii orașului despre modificările temporare în organizarea transportului public în orele de vârf.
Pentru a reduce timpul de așteptare al pasagerilor, începând de luni, pe ruta de troleibuz nr. 4, în intervalul orelor 7:00–11:00, vor circula 4 troleibuze și 1 autobuz.
De asemenea, pe direcția spre satul Elizaveta, în orele de vârf (7:00–8:00), vor fi puse în circulație 2 autobuze și 1 troleibuz.
Primăria mun. Bălți și ÎM „Direcția de troleibuze” continuă activitățile de optimizare a rutelor și creștere a calității serviciilor de transport urban.











