Primăria municipiului Bălți exprimă sincere condoleanțe rudelor și apropiaților lui Ion Strugaru
Primăria municipiului Bălți anunță cu profundă tristețe că, la data de 8 noiembrie 2025, s-a stins din viață Ion Strugaru – talentat violonist, membru al orchestrei de muzică populară „Barbu Lăutaru”.
Ion Strugaru a fost un om care și-a dedicat viața muzicii. Plecarea lui reprezintă o pierdere irecuperabilă pentru familie, colegi și toți cei care l-au cunoscut.
Primăria municipiului Bălți transmite sincere condoleanțe rudelor și apropiaților muzicianului Ion Strugaru.
Dumnezeu să-l odihnească în pace!











