piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • În incinta Primăriei municipiului Bălți a avut loc ședința Comisiei pentru Situații Excepționale

    //
    Categories
    🔷 Astăzi, 16 septembrie 2025, în incinta Primăriei municipiului Bălți s-a desfășurat ședința Comisiei pentru Situații Excepționale.
    📑 În cadrul ședinței au fost prezentate rapoarte privind pregătirea întreprinderilor din complexul energetic și a instituțiilor preșcolare pentru perioada toamnă–iarnă 2025–2026, precum și situația epidemiologică provocată de infecția COVID.
    😷 De asemenea, au fost discutate măsuri de prevenire și reducere a riscurilor în perioada rece a anului, acțiuni antiepidemice și de profilaxie.
    🔷 A fost analizată și situația cu privire la starea edificiilor de protecție a mun. Bǎlți.
    ✅ În urma ședinței, s-a subliniat importanța pregătirii complexe a tuturor serviciilor și instituțiilor pentru perioada toamnă–iarnă, precum și a intensificării măsurilor profilactice în domeniul sănătății, realizate la nivel local.

    Leave a Reply