La Bălți va fi consolidat controlul asupra respectării graficului de circulație a troleibuzelor
În cadrul ședinței de lucru cu administratorii întreprinderilor municipale, Viceprimarul municipiului Bălți, Vitalie Balan, a abordat problema întârzierilor troleibuzelor față de graficul stabilit.
În cadrul discuțiilor, viceprimarul s-a interesat de cauzele acestor abateri și a subliniat necesitatea asigurării unei circulații regulate și previzibile a transportului public.
În urma ședinței, s-a dispus ca serviciul de dispecerat al ÎM „Direcția de Troleibuze” să intensifice monitorizarea respectării intervalelor de circulație pe rute și să asigure respectarea strictă a graficelor aprobate.











