piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Se încheie sezonul de încălzire în municipiu

    //
    Categories

    Din data de 21 aprilie, pe teritoriul mun. Bălți, inclusiv satele Elizaveta și Sadovoe, se încheie sezonul de încălzire 2020-2021. În acest scop, Primarul de Bălți Renato Usatîi a semnat la 20 aprilie a.c. dispoziția nr. 66 cu privire la finalizarea perioadei de încălzire.

    Conform dispoziției, s-a pus în sarcina șefilor întreprinderilor de furnizare a căldurii, direcțiilor și secțiilor din cadrul primăriei de a finaliza sezonul de încălzire 2020-2021 și de a efectua lucrări de conservare a rețelelor termice pentru perioada de vară.

    În anul 2020, sezonul de încălzire s-a încheiat pe 6 aprilie.

    Leave a Reply