Primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov, a prezentat colectivului Î.M. „DRCD” noul conducător
Astăzi, 24 decembrie, Primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov, împreună cu viceprimarul Vitalie Balan, a efectuat o vizită la Întreprinderea Municipală „DRCD”, care, începând cu această zi, este condusă de administratorul interimar Serghei Rubțov.
În cadrul vizitei, primarul a avut o întrevedere cu colectivul întreprinderii, în cadrul căreia au fost discutate principalele probleme ce necesită soluționare urgentă. În mod special, primarul a subliniat necesitatea curățării imediate a municipiului de deșeuri.
O atenție deosebită a fost acordată aspectelor ce țin de organizarea activității, modernizarea tehnică și sporirea eficienței funcționării întreprinderii.
Totodată, primarul a menționat necesitatea achitării tuturor restanțelor salariale față de angajații Î.M. „DRCD” până la sfârșitul anului.
Alexandr Petkov a asigurat colectivul că Primăria municipiului Bălți va continua să ofere tot sprijinul necesar Întreprinderii Municipale „DRCD”, în vederea asigurării locuitorilor orașului cu servicii comunale calitative și prestate la timp.

























