Primarul A. Petkov a exprimat recunoștință angajaților ÎM „Direcția de Troleibuze Bălți” pentru munca depusă în timpul Zilei pomenirii celor răposați (Paștele Blajinilor), menționând că acesta este primul an în care orașul a reușit să asigure transportul cetățenilor în aceste zile de sărbătoare fără implicarea transportatorilor privați.