Administratorii întreprinderilor municipale au raportat despre lucrările efectuate pentru înlăturarea consecințelor intemperiilor de duminică. Viceprimarul, din partea administrației, a exprimat mulțumiri angajaților întreprinderilor municipale implicați în lichidarea consecințelor.
/
Date28 apr. 2026
Primarul A. Petkov a exprimat recunoștință angajaților ÎM „Direcția de Troleibuze Bălți” pentru munca depusă în timpul Zilei pomenirii celor răposați (Paștele Blajinilor), menționând că acesta este primul an în care orașul a reușit să asigure transportul cetățenilor în aceste zile de sărbătoare fără implicarea transportatorilor privați.
/
Date22 apr. 2026





















