Primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov, în cadrul unei emisiuni, a vorbit despre investițiile atrase în ultima perioadă, evidențiind rolul acestora în dezvoltarea durabilă a municipiului și în îmbunătățirea infrastructurii urbane, a serviciilor publice și a calității vieții locuitorilor.
/
Date30 ian. 2026
La ședința cu administratorii întreprinderilor municipale, șefa Direcției sănătate, Viorica Leancă, a informat că clădirea Spitalului Republican și Centrul Medicilor de Familie nr. 1 nu au fost încă conectate la sistemul de încălzire centralizată, deși cererile de conectare au fost depuse din timp
/
Date14 oct. 2025





















