Primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov, în cadrul unei emisiuni, a vorbit despre investițiile atrase în ultima perioadă, evidențiind rolul acestora în dezvoltarea durabilă a municipiului și în îmbunătățirea infrastructurii urbane, a serviciilor publice și a calității vieții locuitorilor.