La ședința cu administratorii întreprinderilor municipale, șefa Direcției sănătate, Viorica Leancă, a informat că clădirea Spitalului Republican și Centrul Medicilor de Familie nr. 1 nu au fost încă conectate la sistemul de încălzire centralizată, deși cererile de conectare au fost depuse din timp