piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • La Primăria a fost lansată misiunea de audit intern

    //
    Categories

    La data de 25 august în incinta Primăriei municipiului Bălţi a avut loc şedinţa de deschidere a misiunii de audit „Evaluarea mediului de control în cadrul primăriei mun. Bălţi”.

    Obiectivul principal a misiunii este corespunderea mediului de control criteriilor necesare pentru asigurarea funcţionalităţii sistemului de control intern.

    Detaliile în discursul dnei Maria Lisnic, şef serviciu audit intern:

    Misiunea de audit intern va dura pînă la data de 30 septembrie anul curent. Raportul de audit final se va prezenta Primarului la data de 7 octombrie.

    Audit intern – un component important în dezvoltarea, perfecţionarea şi îmbunătăţirea activităţii organelor administraţiei publice locale.

    Leave a Reply