piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Conferinţa pedagogică a dat start noului an de învăţămînt.

    //
    Categories

    Timp de 2 zile, 24 şi 25 august s-a desfăşurat conferinţa pedagogică sub genericul „Acces, relevanţă, calitate în educaţie – competenţe pentru prezent şi viitor”.

    La 24 august profesorii au activat în atelierele de lucru: managerii instituţiilor de învăţămînt primar, gimnazial, liceal; managerii instituţiilor preşcolare; directorii adjuncţi pe instruire; directorii adjuncţi pentru educaţie.

    A doua zi a avut loc şedinţa în plen la care au participat: viceprimarul Lilia Sava, rectorul USARB Ion Gagim, consilieri municipali şi reprezentantul Ministerului Educaţiei Ala Nikitcenko.

    Gazda conferinţei în ambele zile a fost L.T. „Mihai Eminescu”.

    Despre rezultatul şedinţei şi rezoluţia acestui forum pedagogic aici.

    Leave a Reply