La Bălți a avut loc programul interactiv „Iubește… Dăruiește… Trăiește…” dedicat Zilei Îndrăgostiților
💖Astăzi, 14 februarie, în incinta Palatul Municipal de Cultură Bălți a avut loc programul interactiv „Iubește… Dăruiește… Trăiește…”, dedicat Zilei Îndrăgostiților.
💖Evenimentul a reunit locuitori ai municipiului de toate vârstele, oferindu-le o seară plină de emoții sincere, inspirație și creativitate, într-o atmosferă caldă și festivă.
💖În cadrul programului artistic au evoluat:
- Ansamblul folcloric Doinița (conducător artistic — Anjelica Furtună-Taburceanu);
- Studioul vocal-artistic Indigo (conducător artistic — Antonina Popov);
- Teatrul Dialog (conducător artistic — Maria Nichitina).
💖Publicul s-a bucurat de momente muzicale, numere artistice și surprize creative, care au creat o dispoziție de sărbătoare și au adus bucurie tuturor participanților.
💖Primăria municipiului Bălți mulțumește tuturor artiștilor și spectatorilor pentru implicare și prezență, reiterând sprijinul pentru evenimentele culturale menite să consolideze spiritul comunitar și să promoveze valorile frumosului, iubirii și solidarității.





















