ÎM „GLC” planifică să înceapă, în cursul săptămânii viitoare, lucrările de cosire a ierbii pe teritoriile aflate în gestiune
În cadrul unei ședințe de lucru, viceprimarul Vitalie Balan a subliniat necesitatea executării la timp a acestor lucrări nu doar de către serviciile municipale, ci și de către asociațiile de locatari.
Viceprimarul a solicitat ca asociațiile să asigure cosirea ierbii pe teritoriile aflate în gestiunea lor, în conformitate cu normele de întreținere și salubrizare.
Primăria municipiului Bălți îndeamnă toate structurile responsabile să contribuie la menținerea unui mediu curat și îngrijit în oraș.












