Сontinuă lucrările de reparație a podului de pe strada Kiev
Astăzi au început lucrările de frezare a stratului de asfalt pe a doua bandă de circulație. Aceste lucrări sunt realizate în vederea pregătirii pentru următoarea etapă — așternerea noului strat de asfalt, care va începe în perioada următoare.
Lucrările sunt desfășurate etapizat, pentru a reduce disconfortul creat participanților la trafic.
Primăria municipiului Bălți solicită locuitorilor și oaspeților orașului să manifeste înțelegere față de restricțiile temporare generate de lucrările de reparație.






















