Bălțeanul Mihail Latîșev a devenit campion al Jocurilor Balcanice la judo. Mihail Latîșev, participant la Jocurile Olimpice, care și-a început cariera sportivă la Școala Sportivă Specializată „B. Petuhov”, a evoluat la categoria de greutate 90 kg și a obținut medalia de aur la Campionatul Balcanic de judo, desfășurat în Kosovo.
Campionatul Balcanic de judo reprezintă o etapă importantă de pregătire pentru Campionatul European de judo U-23, care va avea loc pentru prima dată la Chișinău, în perioada 31 octombrie – 2 noiembrie 2025.
Primăria municipiului Bălți îl felicită pe Mihail Latîșev cu titlul de campion al Jocurilor Balcanice la judo și îi dorește noi victorii triumfale! Municipiul Bălți se mândrește cu Dumneavoastră și cu realizările obținute!