Astăzi, 17 septembrie 2025, la Primăria municipiului Bălți a avut loc ședința Comisiei pentru siguranța circulației rutiere.
În cadrul ședinței au fost examinate sesizările cetățenilor și ale întreprinderilor și au fost discutate măsuri menite să sporească siguranța circulației rutiere. Sesizările s-au referit la organizarea circulației, amenajarea locurilor de parcare, instalarea indicatoarelor rutiere și modificări în infrastructura rutieră.
Primăria municipiului Bălți va continua să întreprindă măsuri orientate spre asigurarea unei organizări sigure a circulației rutiere în orașul nostru.