piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Premiul I la Concursul Internaţional „Prietenii muzicii” aparține bălțencilor

    //
    Categories

    În zilele de 23-24 februarie a.c. la Cluj-Napoca (România) s-a desfăşurat Concursul Internaţional „Prietenii muzicii”, unde din partea Şcolii de Muzică „George Enescu” din Bălţi au evoluat cu succes concurentele Pascaru Dumitriţa şi  Ciumaş Bianca, clasa profesorului Angela Chilari. Ambele participante au fost apreciate la nivel înalt şi menţionate cu Premiul I.
    concurs cluj napoca 2

    Leave a Reply