Primăria municipiului Bălți felicită sportivii pentru performanțele remarcabile obținute la Internaționalul de Judo „Vasile Luca”
🔵🤝 Primăria municipiului Bălți adresează felicitări echipei de judo a orașului pentru rezultatele excepționale obținute la puternicul Turneu Internațional de Judo „Vasile Luca”. La competiție au participat 358 de sportivi din România 🇷🇴, Italia 🇮🇹, Grecia 🇬🇷, Lituania 🇱🇹, Ucraina 🇺🇦, Germania 🇩🇪 și Republica Moldova 🇲🇩, transformând evenimentul într-o confruntare sportivă de cel mai înalt nivel.
🥋Judocanii noștri au demonstrat forță, tehnică și determinare, obținând un palmares impresionant de medalii:
🥇 Locul I (Campioni):
Sorin Ivanov, Egor Coseric, Mirela Gabor, Anastasia Labic
🥈 Locul II:
Andrei Milovslavschi, Ciobanu Nicoleta
🥉 Locul III:
Victor Rudoi, Lopotenco Nicolae, Alvian Țurcanu, Ivan Tolcaci, Andrei Dociu
🔵 Primăria municipiului Bălți aduce mulțumiri întregii echipe de antrenori pentru profesionalismul, răbdarea și dedicarea cu care pregătesc tinerii sportivi: Midrigan Viorel, Chelmescu Nicolae, Meleașchevici Ghenadie, Peaticovschi Iulian și Lîceaghin Nicolae.
🤝 Totodată, Primăria adresează mulțumiri părinților pentru sprijinul constant, încurajările și încrederea acordată copiilor. Ei reprezintă un pilon important al succesului acestor tineri campioni.
🔵 Primăria municipiului Bălți este mândră pentru performanțele sportivilor noștri și va continua să susțină dezvoltarea sportului local și promovarea unui stil de viață activ în rândul copiilor și tinerilor.

















