piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Ansamblul Folcloric „Altiţa” a reprezentat cu mândrie municipiul Bălți la Festivalul „De la lume adunate și-napoi la lume date”

    //
    Categories

    Primăria municipiului Bălți adresează sincere felicitări Ansamblului Folcloric „Altiţa” al IP Casa de Cultură Polivalentă, care a purtat cu demnitate tradițiile și portul popular la Festivalul „De la lume adunate și-napoi la lume date”, desfășurat în satul Obreja Veche, raionul Fălești.

    Participarea colectivului bălțean la acest eveniment a adus un plus de culoare și emoție autentică sărbătorii folclorului, promovând valorile culturale și meșteșugurile transmise din generație în generație.

    Leave a Reply