Ansamblul Folcloric „Altiţa” a reprezentat cu mândrie municipiul Bălți la Festivalul „De la lume adunate și-napoi la lume date”
Primăria municipiului Bălți adresează sincere felicitări Ansamblului Folcloric „Altiţa” al IP Casa de Cultură Polivalentă, care a purtat cu demnitate tradițiile și portul popular la Festivalul „De la lume adunate și-napoi la lume date”, desfășurat în satul Obreja Veche, raionul Fălești.
Participarea colectivului bălțean la acest eveniment a adus un plus de culoare și emoție autentică sărbătorii folclorului, promovând valorile culturale și meșteșugurile transmise din generație în generație.














