piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • La Bălți va avea loc o campanie de sterilizare a câinilor

    //
    Categories
    ☝️ La ședință cu administratorii întreprinderilor municipale, reprezentantul Centrului de adăpost pentru animale fără stăpân a prezentat raportul de activitate al instituției și a vorbit detaliat despre campania de sterilizare a 150 de câini, care se va desfășura în perioada 24–26 septembrie.
    🐾 Potrivit reprezentantului Centrului, pe 23 septembrie la Bălți vor veni medici veterinari din România, care vor oferi suport și instruire privind capturarea eficientă a câinilor și sterilizarea rapidă a acestora.
    🔵 Viceprimarul Vitalie Balan a menționat importanța campaniei de sterilizare, subliniind că aceasta se desfășoară gratuit și include și sterilizarea câinilor cu stăpân.

    Leave a Reply