Elevii Școlii Sportive Specializate nr. 1 din mun. Bălți au obținut 4 medalii la turneul internațional de judo pentru sportivi sub 13 ani (U13)
Sportivii secției de judo a Școlii Sportive Specializate nr. 1 din municipiul Bălți au cucerit o medalie de aur, una de argint și două de bronz la turneul internațional de judo „INVITĂ SERGIU TINTIUC”, desfășurat pe 31 mai 2025 în satul Clocușna (raionul Ocnița).
Pentru victorie au concurat circa 270 de tineri judocani din Republica Moldova, România și Ucraina.
Conform rezultatelor competiției, în topul celor mai buni sportivi din categoriile lor s-au clasat:
- ?Jessica Babavelschi
- ?Gabriela Postolachi
- ?Denis Sicora
- ?Alin Gorea
Primăria municipiului Bălți felicită elevii Școlii Sportive Specializate nr. 1 pentru medaliile obținute și le dorește noi podiumuri cucerite sub îndrumarea profesionistă a antrenorilor Valentin Podlisnic, Grigore Baxan și Feodor Ionescu.
Mulțumim pentru dragostea față de sport, dedicație și măiestrie!





















