piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • «Cu pasiune şi inspiraţie…».

    //
    Categories

    Deschiderea vernisajului expoziţiei de lucrări de creaţie ale femeilor bălţene a avut loc la data de 2 martie. Directorul Pinacotecii municipale „Antioh Cantemir” dna Cristina Munteanu a felicitat femeile de creaţie cu această sărbătoare, menţionînd că deschiderea de astăzi va fi una deosebită:

    Muzica în înterpretarea coriştilor, ansamblului vioriştilor şi acordeoniştilor, soliştilor Colegiului muzical-pedagogic a îmbunătăţit starea de spirit creată de pictoriţele Aliona Arlet, Lidia Piliteai, Ada Ţibuleac, Tatiana Gorbaciuc.

    Expoziţia va dura pînă la sfîrşitul lunii martie.

    Leave a Reply