Tinerii tenismeni ai Școlii Sportive Specializate nr. 1 din mun. Bălți – medaliați la Campionatul Republicii Moldova la tenis de masă
Primăria municipiului Bălți adresează sincere felicitări elevilor Școlii Sportive Specializate nr. 1 pentru rezultatele remarcabile obținute în cadrul Campionatului Republicii Moldova la tenis de masă (categoria U13), desfășurat în perioada 17–18 mai 2025 în satul Avdarma (UTA Găgăuzia).
Peste 100 de sportivi din Bălți, Chișinău, Dubăsari, Ungheni, Strășeni, Comrat, Bender, Avdarma, Cahul, Sîngerei și Copceac au concurat în cadrul turneului.
? La proba individuală feminină, medalia de aur a fost obținută de Maria Coroliuc.
? La proba de dublu feminin, locul I a revenit echipei Maria Coroliuc/ Andreea Prohorovici (Strășeni).
? Medaliile de argint au fost câștigate de perechea Nica Chironda/ Natalia Cuciureava.
? La proba de dublu mixt, Maria Coroliuc și Nichita Martînov (Chișinău) au urcat pe locul III.
Menționăm în mod special performanța Mariei Coroliuc, care a dat dovadă de talent, perseverență și fair-play, cucerind trei medalii la această competiție!
? Primăria municipiului Bălți le urează sportivilor noștri cât mai multe realizări frumoase și le mulțumește antrenorilor și părinților pentru sprijinul oferit!















