Sportivii din Bălți – printre cei mai buni la Cupa deschisă la înot „Vladimir Beleacov”
Pe 7 iunie 2025, la Chișinău a avut loc Cupa deschisă la înot „Vladimir Beleacov”. Competițiile s-au desfășurat în bazinul Școlii Sportive pentru Copii și Juniori nr. 11. Pentru titlul de cei mai buni au concurat 230 de înotători din Chișinău, Bălți și Tiraspol.
În urma competițiilor, în lista celor mai buni la categoriile lor de vârstă s-au clasat înotătorii care au reprezentat municipiul nostru:
- Carnauh Alexandr – aur, argint și bronz;
- Сrevenciuc Uliana – aur și argint;
- Statii Kiril – 3 medalii de argint;
- Comarovscaia Irina – 3 medalii de argint;
- Cudalb Kira – 2 medalii de argint și una de bronz;
- Rudenco Matilda – medalie de bronz;
- Eremciuc Ivan – 3 medalii de aur;
- Tertea Dumitru – 2 medalii de aur și una de argint;
- Petkova Margarita – 2 medalii de aur și una de argint;
- Roșca Ana – 2 medalii de aur.
Primăria municipiului Bălți felicită înotătorii care au reprezentat orașul nostru la această competiție pentru rezultatele remarcabile și le dorește noi victorii și atingerea tuturor obiectivelor propuse!
Exprimăm recunoștință antrenorilor pentru pregătirea excelentă a sportivilor!
















