piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Sportivii din Bălți – medaliați la Campionatul Republicii Moldova și la „Cupa Școlii Sportive Florești” la orientare sportivă

    //
    Categories

    Sportivii Școlii Sportive Specializate nr. 1 din municipiul Bălți au obținut rezultate remarcabile la Campionatul Republicii Moldova la orientare sportivă (proba „Sprint eliminatoriu”) și la competiția „Cupa Școlii Sportive Florești”, desfășurate în perioada 4–5 octombrie 2025.

    La competiții au participat peste 150 de sportivi din Bălți, Chișinău, Tiraspol, Dubăsari, Chișcăreni și Florești.

    Echipa din Bălți a cucerit 6 medalii la Campionatul Republicii Moldova și 14 medalii la Cupa Florești! 💪

    🏅 Premianții Campionatului Republicii Moldova:

    • F-14: 🥈 Cernoleva Varvara, 🥉 Vulpe Nadejda
    • M-14: 🥈 Gudumac Matvei
    • F-16: 🥉 Reutovscaia Daria
    • F-20: 🥈 Suvac Cristina, 🥉 Marcu Arina

    🏅 Premianții Cupei Școlii Sportive Florești:

    • M-10: 🥈 David Andrei, 🥉 Varvariuc Simion
    • M-12: 🥇 Guțu Egor, 🥈 Titarenco Ilia
    • M-14: 🥇 Ceban Artem
    • F-10: 🥇 Miziuc Sofia, 🥈 Dobroțcaia Anastasia, 🥉 Fidiuc Xenia
    • F-12: 🥉 Palamarciuc Kira
    • F-14: 🥈 Vulpe Nadejda, 🥉 Filipenco Daria
    • F-16: 🥉 Reutovscaia Daria
    • F-20: 🥈 Suvac Cristina, 🥉 Marcu Arina

    👏 Primăria municipiului Bălți adresează sincere felicitări sportivilor și antrenorilor Școlii Sportive Specializate nr. 1 — Ivan Crasovschii, Roman Scripnic, Oxana Rusu și Maria Dobroțcaia — pentru performanțele obținute și le dorește succese noi și victorii frumoase în continuare!

    Leave a Reply