piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • A avut loc ședința Comisiei de concurs pentru selectarea membrilor Consiliului de Transparență al municipiului Bălți

    //
    Categories

    La data de 9 octombrie 2025, în incinta Primăriei municipiului Bălți s-a desfășurat ședința Comisiei de concurs pentru selectarea membrilor Consiliului de Transparență al municipiului Bălți.

    În cadrul ședinței, membrii Comisiei au analizat 2 dosare depuse de candidați. În baza evaluării dosarelor, candidații sunt amiși la interviu:

    • Crîjanovschi Nadejda
    • Gîlcă Ana

    Interviul va avea loc vineri, 10.10.2025, ora 14.00, bir.311 din cadrul primăriei.

    Consiliul de Transparență reprezintă un organ consultativ la nivel municipal, constituit din cetățeni ai municipiului proveniți din diferite domenii de activitate, care își desfășoară activitatea pe bază de voluntariat. Misiunea acestuia constă în monitorizarea transparenței activității autorităților publice locale, participarea la procesul decizional și supravegherea utilizării mijloacelor publice.

    Leave a Reply