piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov, a discutat cu Prim-ministrul Republicii Moldova, Alexandru Munteanu, probleme de dezvoltare regională

    //
    Categories

    Astăzi, în cadrul unei vizite în municipiul Bălți, Prim-ministrul Republicii Moldova, Alexandru Munteanu, a vizitat Primăria municipiului Bălți, unde a avut o întrevedere cu reprezentanții autorităților locale, centrale și cu Primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov.

    În cadrul discuțiilor, Primarul Alexandr Petkov a subliniat necesitatea colaborării dintre organele centrale și cele locale în beneficiul populației. Primarul mun. Bălți a menționat că în perioada recentei crizei de apă autoritățile de la Bălți au arătat întregii țări exemplul și capacitatea de conlucrare cu autoritățile centrale ce a permis depășirea situației critice.

    La întrevedere au fost abordate subiecte ce țin de cooperarea interinstituțională și eficientizarea mecanismelor de implementare a politicilor publice la nivel local.

    Prim-ministrul Alexandru Munteanu a apreciat deschiderea administrației publice locale din Bălți și a reiterat disponibilitatea Guvernului de a susține inițiativele care contribuie la dezvoltarea municipiului și la creșterea nivelului de trai al locuitorilor.

    Leave a Reply