piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Primăria municipiului Bălți solicită intensificarea controlului asupra cosirii ierbii de către serviciile municipale

    //
    Categories

    Astăzi, 27 mai 2025, în cadrul unei ședințe de lucru, șeful Direcției gospodărie comunală a Primăriei municipiului Bălți, Veaceslav Zincovschi, s-a adresat reprezentanților întreprinderilor municipale responsabile de întreținerea spațiilor publice, cu un apel de a respecta termenele prevăzute pentru cositul ierbii.

    „Dacă neglijăm cositul ierbii, ulterior va fi mai dificil de ținut situația sub control. Trebuie să fim vigilenți, mai ales în spațiile publice și de-a lungul arterelor rutiere”, a subliniat V. Zincovschi.

    Oficialul a reamintit despre importanța respectării graficului stabilit și despre calitatea lucrărilor efectuate. El a evidențiat, de asemenea, importanța sanitar-ecologică a cositului regulat în perioada caldă a anului.

    Leave a Reply