Primăria municipiului Bălți invită la platforma de discuții „Clubul Socrate”
Primăria municipiului Bălți invită la o nouă ediție a platformei de discuții „Clubul Socrate”, care va avea loc pe 7 februarie, la ora 18:00, în incinta Palatului Municipal de Cultură. Intrarea este liberă.
Participanții vor avea posibilitatea să abordeze subiecte actuale împreună cu invitați speciali. Temele serii:
- Bienala de la Veneția – tendințele viitorului în arhitectură
- Revoluția meme-urilor
- „Jurământul” de Frank Peretti
- Viața într-o universitate creștină
„Clubul Socrate” este un spațiu dedicat dialogului deschis, schimbului de idei și reflecției asupra provocărilor societății contemporane.











