Primăria municipiului Bălți felicită tinerii sportivi ai Școlii Sportive Specializate nr. 1 pentru rezultatele remarcabile obținute la turneul internațional de box
Primăria municipiului Bălți adresează sincere felicitări și cuvinte de mândrie tinerilor sportivi ai Școlii Sportive Specializate nr. 1, care au reprezentat cu demnitate municipiul nostru la turneul internațional de box „CUPA PREŞEDINTELUI RAIONULUI”, desfășurat la Ocnița în data de 17 mai 2025.
La competiție au participat circa 100 de sportivi din diverse regiuni ale Republicii Moldova (Bălți, Briceni, Ocnița, Otaci, Grimăncăuți, Unguri, Grinăuți), precum și boxeri din Ucraina.
Datorită nivelului înalt de pregătire, dorinței de a învinge și spiritului de luptă, sportivii din Bălți au obținut 16 medalii de aur ? și 6 medalii de argint ? la categoriile lor de vârstă și greutate!
? Locul I l-au ocupat: Blajin Arteom, Grebnev Arteom, Certan Arteom, Neniță David, Ferfețchi David, Gabaiev Bogdan, Leonov Andrei, Grisman Timur, Toacă Maxim, Adaman Roberto, Grisman Dmitri, Lazăr Maxim, Dumbravă Veaceslav, Hmeli Aslan, Zaporojan David, Dudarev Kirill.
? Locul II l-au ocupat: Daraban Dmitri, Petroșciuc Nichita, Ceban Mihail, Madrigan Daniil, Lazăr Nicolae, Filipenco Denis.
Mulțumiri deosebite antrenorilor Vadim Maximciuc, Vladimir Zalenschi, Oleg și Denis Scorohod pentru profesionalismul și devotamentul demonstrat în pregătirea tinerilor boxeri!
?Primăria municipiului Bălți le urează tuturor sportivilor succese continue, noi realizări și un parcurs sigur spre culmile performanței sportive!






















