Primăria municipiului Bălți felicită tinerii orașului nostru cu ocazia Zilei Internaționale a Tineretului
De Ziua Internațională a Tineretului, Primăria municipiului Bălți adresează sincere felicitări tinerilor activi, inițiativi, talentați și perseverenți ai orașului nostru, care aduc o contribuție semnificativă în comunitatea locală și promovează schimbările pozitive în municipiul nostru.
Tinerii bălțeni continuă să impresioneze și să inspire prin succesele și realizările lor în domeniul sportului, muzicii, dansului, la olimpiadele municipale și republicane, precum și la concursurile intelectuale. Talentul tinerilor, setea lor de cunoaștere și dorința de descoperire, aspirația lor de a schimba orașul și țara în bine și de a consolida pozițiile municipiului nostru la nivel internațional – toate acestea reprezintă baza pentru prosperitatea continuă a orașului nostru!
Vă dorim ca energia creatoare și entuziasmul specific tinereții să vă ajute să atingeți obiectivele propuse, să depășiți orice obstacole și dificultăți și să transformați în realitate ideile îndrăznețe și visele frumoase! Să cuceriți cu ușurință orice culmi!
















