La Biblioteca Municipală „E. Coșeriu” se desfășoară un curs de alfabetizare digitală pentru persoanele în etate
La Biblioteca Municipală „E. Coșeriu” a demarat cursul de alfabetizare digitală „55 +IT” destinat persoanelor în etate.
Participanții cursului sunt instruiți în domeniul competențelor digitale de bază: utilizarea computerului, lucrul cu sistemul de operare Windows.
Scopul principal al cursului este de a spori nivelul de alfabetizare digitală a persoanelor în vârstă, de a le ajuta să se simtă mai încrezătoare în lumea tehnologiilor și să le utilizeze pentru rezolvarea sarcinilor cotidiene.













