Primăria municipiului Bălți felicită tinerii judocani pentru evoluția de succes la turneul internațional din România
În perioada 25–26 aprilie 2025, în comuna Ipotești (județul Suceava, România), s-a desfășurat Turneul internațional de judo „CUPA JUDO BUCOVINA”. La competiție au participat aproximativ 500 de sportivi din România, Republica Moldova și Ucraina.
Municipiul Bălți a fost reprezentat cu onoare de sportivii secției de judo ai Școlii Sportive Specializate nr. 1, care au obținut 6 medalii:
- ? Anastasia Lavric
- ? Octavian Țurcan
- ? Denis Sicora
- ? Jessica Babavelschi
- ? Alexandru Țurcan
- ? Ilie Carp
Primăria municipiului Bălți adresează sincere mulțumiri antrenorilor Feodor Ionescu și Grigore Baxan pentru profesionalismul lor și contribuția semnificativă la dezvoltarea sportului. Ne mândrim cu tinerii noștri sportivi și le dorim mult succes în competițiile viitoare!
















