piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Primăria municipiului Bălți felicită câștigătorii și premianții Campionatului Republicii Moldova la haltere, categoria sportivi până la 15 și 17 ani (U15 și U17)

    //
    Categories

    Elevii Școlii Sportive Specializate „B. Petuhov” au obținut rezultate remarcabile la Campionatul Republicii Moldova la haltere, destinat sportivilor cu vârsta până la 15 și 17 ani.

    Pe cea mai înaltă treaptă a podiumului au urcat: Maxim Rusu, Nicoleta Berega și Adrian Brînză.

    Medalia de argint a fost câștigată de Vasilisa Martin.

    Medaliile de bronz au fost obținute de Anastasia Bichetova, Olga Cocicariova și Maria Stah.

    Primăria municipiului Bălți felicită sportivii pentru distincțiile binemeritate și le dorește noi succese, recorduri sportive și cucerirea altor podiumuri la competiții naționale și internaționale!
    Adresăm, de asemenea, sincere mulțumiri antrenorilor David Șpac, Alexandru Șpac și Leonid Șpac pentru contribuția lor profesionistă la pregătirea excelentă a discipolilor!

    Leave a Reply