piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Primăria mun. Bălți modernizează transportul public: camere de supraveghere și bilete electronice

    //
    Categories

    Primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov, a dat indicații directorului Î.M. „Direcția de troleibuze” să instaleze camere de supraveghere video în transportul electric urban și să înceapă lucrările pregătitoare pentru implementarea sistemului electronic de taxare.

    Anterior, întreprinderea a achiziționat 115 camere, care vor fi instalate în troleibuze.

    Primăria municipiului Bălți continuă realizarea proiectelor de modernizare a infrastructurii transportului public, având ca obiectiv îmbunătățirea calității și siguranței serviciilor prestate.

    Leave a Reply