piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Premierul a avut o întrevedere cu șeful Misiunii OSCE/ODIHR de observare a alegerilor parlamentare

    //
    Categories

    Prim-ministrul Pavel Filip s-a întâlnit cu șeful Misiunii OSCE/ODIHR de observare a alegerilor parlamentare din Republica Moldova, Mátyás Eӧrsi. Premierul a mulțumit ODIHR și țărilor participante la OSCE pentru că au acceptat  invitația de a observa procesul electoral din țara noastră. Echipa de bază a misiunii este formată din 28 de observatori pe termen lung și circa 100 de observatori pe termen scurt. Concluziile și recomandările observatorilor se vor regăsi în rapoartele de monitorizare a alegerilor.

    Pentru detalii accesați

    Sursa: Direcţia comunicare şi protocol – [email protected]

    Leave a Reply