Pe str. Bulgară 68 au fost plantați 18 tei
Primăria municipiului Bălți informează că, în cadrul campaniei de înverzire, angajații întreprinderii municipale „Amenajarea teritoriului și spații verzi” au plantat 18 tei pe str. Bulgară, 68.
Campania de înverzire are drept scop extinderea zonelor verzi din municipiu și contribuirea la îmbunătățirea situației ecologice din oraș.
Primăria municipiului Bălți îndeamnă locuitorii să aprecieze munca angajaților ÎM „AT și SV” și să trateze cu grijă arborii plantați.

















