piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Majoritatea consilierilor municipali vor transfera indemnizația pentru o ședință pentru îmbunătățirea condițiilor într-o grădiniță din Bălți

    //
    Categories

    La data de 22 iulie 2022, a avut loc ședința a XI-a extraordinară a Consiliului municipal Bălți.

    În cadrul acestei ședințe a fost făcută o declarație de către consilierul municipal Cristina Craevscaia-Derenova, care a menționat că, la inițiativa fracțiunii majoritare, indemnizația pentru această ședință (din 22 iulie 2022) va fi transferată pentru îmbunătățirea condițiilor în grădinița din cartierul Bălțiul Nou.

    Cristina Craevscaia-Derenova a menționat că consilierii municipali continuă tradiția începută în primăvară.

    Reamintim, că în ajunul Paștelui, indemnizația pentru o ședință a fost transmisă pentru nevoile persoanelor social-vulnerabile din municipiul Bălți.

    Leave a Reply