Lucrările de salubrizare a curților din municipiul Bălți continuă
Angajații Întreprinderii Municipale „Gospodăria locativ-comunală Bălți” continuă lucrările de curățenie și amenajare a teritoriilor curților de bloc din oraș.
Activitățile sunt concentrate în special pe cosirea ierbii, colectarea și evacuarea deșeurilor. Sunt amenajate spațiile verzi din curți, iar deșeurile vegetale și menajere sunt colectate și transportate.
Aceste acțiuni au drept scop aducerea teritoriilor în conformitate cu normele sanitare și asigurarea unui mediu urban curat și confortabil pentru locuitori.





















