La Filiala nr. 1 a Bibliotecii Municipale „E. Coșeriu” are loc expoziția „Copilărie”
Expoziția lucrărilor elevilor Școlii de Arte Plastice pentru Copii din mun. Bălți, intitulată „Copilărie”, se desfășoară în incinta Filialei nr. 1 a Bibliotecii Municipale „E. Coșeriu”.
Tinerii artiști au reflectat în lucrările lor amintiri și impresii din copilărie, exprimând într-un mod colorat, talentat și creativ asociațiile calde legate de această perioadă minunată a vieții. Personajele de poveste ilustrate de elevii Școlii de Arte Plastice pentru Copii din Bălți ne poartă într-o lume a miracolelor și a fanteziei. Desenele sunt pline de emoție și lumină, reflectând imaginația bogată a copiilor.
Lucrările prezentate în cadrul expoziției au fost realizate sub îndrumarea profesoarei Angela Alexeeva.





















