La Bălți continuă lucrările de reparație a infrastructurii rutiere
În această dimineață, organizația contractantă a demarat lucrările de frezare a asfaltului uzat pe strada Feroviarilor. Această etapă reprezintă o pregătire necesară înainte de aplicarea noului strat de asfalt.
Totodată, la intersecția străzilor Feroviarilor și Locomotivelor se desfășoară lucrări pregătitoare pentru asfaltare.
Lucrările sunt executate conform planului și au drept scop îmbunătățirea stării infrastructurii rutiere, sporirea siguranței și confortului pentru toți participanții la trafic.
Primăria municipiului Bălți îndeamnă conducătorii auto să respecte semnalizarea rutieră temporară.






















