La Bălți au ajuns primele două autobuze donate de municipiul înfrățit Reșița
În municipiul Bălți au sosit primele autobuze marca Volvo, transmise în dar orașului nostru de către municipiul Reșița (România).
„În perioada imediat următoare vom efectua toate procedurile necesare pentru ca autobuzele să iasă pe rutele urbane”, a subliniat Primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov, într-un mesaj publicat pe rețeaua de socializare Facebook.
De asemenea, Alexandr Petkov a exprimat recunoștință Primarului municipiului Reșița, Ioan Popa, pentru sprijinul acordat orașului nostru.













