La Bălți a avut loc o cursă de ciclism de weekend
🔹 Astăzi, 17 mai 2026, a avut loc o cursă de ciclism de weekend, organizată cu implicarea Centrului Municipal pentru Minori și Tineret „Făclia”.
👫 Evenimentul a reunit participanți de diferite vârste, pasionați de mișcare și un mod de viață activ.
🚴 Traseul a inclus itinerarul Bălți – Putinești (raionul Florești) – Bălți, cu o distanță totală de aproximativ 40 km.
🔹 Pe parcursul activității, participanții au făcut o oprire de recreere la lacul din localitatea Putinești, unde au avut posibilitatea să se odihnească și să socializeze într-un cadru natural.
🔵 Primăria municipiului Bălți salută desfășurarea unor astfel de inițiative care promovează sportul, sănătatea și implicarea tinerilor în activități comunitare.
☝️ Activitatea face parte din Programul Bălți – Capitala Tineretului 2026.























