La Bălți a avut loc o conferință de presă dedicată Zilei Mondiale de Luptă împotriva SIDA
🏥 Astăzi, 26 noiembrie 2025, în cadrul Centrului Medicilor de Familie din municipiul Bălți a avut loc o conferință de presă dedicată Zilei Mondiale de Luptă împotriva SIDA. La eveniment au participat reprezentanți ai domeniului sănătății.
👉 Scopul conferinței a fost de a spori nivelul de informare a populației privind măsurile de prevenire, căile de transmitere a infecției și accesul la testare, precum și de a consolida relațiile de parteneriat existente dintre instituțiile medicale și organizațiile societății civile pentru o combatere eficientă a SIDA în municipiul Bălți.

















