piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • La Bălți a avut loc o conferință de presă dedicată Zilei Mondiale de Luptă împotriva SIDA

    //
    Categories

    🏥 Astăzi, 26 noiembrie 2025, în cadrul Centrului Medicilor de Familie din municipiul Bălți a avut loc o conferință de presă dedicată Zilei Mondiale de Luptă împotriva SIDA. La eveniment au participat reprezentanți ai domeniului sănătății.

    👉 Scopul conferinței a fost de a spori nivelul de informare a populației privind măsurile de prevenire, căile de transmitere a infecției și accesul la testare, precum și de a consolida relațiile de parteneriat existente dintre instituțiile medicale și organizațiile societății civile pentru o combatere eficientă a SIDA în municipiul Bălți.

    Leave a Reply