Elevii-voluntari au efectuat lucrări de salubrizare în două scuaruri din municipiul Bălți
✅ Elevii Liceului Teoretic „Alexandr Pușkin” și ai Liceului Teoretic „Vasile Alecsandri” au efectuat lucrări de curățenie în scuarul din preajma Liceului Teoretic „Alexandr Pușkin” și în scuarul de la intersecția străzilor Alexandru cel Bun și Bulgară. La acțiune au participat circa 80 de elevi, care, prin eforturi comune, au curățat teritoriile de gunoi și deșeuri menajere, contribuind la menținerea ordinii și curățeniei.
🔵 Primăria municipiului Bălți adresează mulțumiri tinerilor voluntari pentru poziția civică activă și contribuția adusă la înfrumusețarea orașului. Astfel de inițiative contribuie la formarea unei atitudini responsabile și grijulii față de mediul urban și la menținerea curățeniei în spațiile publice.

















